Półmaski FFP

Aerozole i cząstki stałe, które we wdychanym powietrzu są praktycznie niewidoczne, należą do najbardziej niebezpiecznych zagrożeń dla zdrowia w środowisku pracy. Półmaski filtrujące, zapewniające ochronę przed tego rodzaju zagrożeniami, dzielą się w zależności od klasy ochrony na trzy typy: FFP1, FFP2 i FFP3.

Znaczenie ochrony dróg oddechowych

Niebezpieczne cząsteczki mogą być rakotwórcze lub radioaktywne albo uszkadzać stopniowo układ oddechowy organizmu przez dziesięciolecia i prowadzić do powolnego rozwoju poważnych chorób. W najlepszym razie pracownicy muszą zmagać się jedynie z nieprzyjemnymi zapachami. Półmaski ochrony dróg oddechowych zabezpieczają przed wodnymi i oleistymi cząsteczkami aerozoli w trzech klasach, dymem i pyłem w miejscu pracy, a ich funkcja ochronna jest standaryzowana w całej Europie zgodnie z normą EN 149. Określa się je jako półmaski filtrujące cząsteczki lub maski przeciwpyłowe.

W jaki sposób działa półmaska ochrony dróg oddechowych?

Półmaski ochrony dróg oddechowych chronią przed pyłem, dymem i mgłą (aerozolem), ale nie przed parą ani gazem. System klasyfikacji zakłada podział na trzy klasy FFP, przy czym skrót FFP oznacza „filtering face piece”. Półmaski ochrony dróg oddechowych zakrywają nos i usta. Półmaska składa się z różnych materiałów filtracyjnych oraz samej maski. Półmaski zalecane są w środowiskach pracy, w których przekroczona jest wartość graniczna narażenia w miejscy pracy, czyli maksymalne dopuszczalne stężenie pyłów, dymu i aerozoli we wdychanym powietrzu, które nie jest szkodliwe dla zdrowia. Jeśli zostaje ono przekroczone, używanie środków ochrony dróg oddechowych staje się obowiązkowe.

Przed jakimi czynnikami zabezpieczają maski ochrony dróg oddechowych?

Klasy ochrony FFP1, FFP2 i FFP3 zapewniają ochronę dróg oddechowych przed różnymi wartościami stężenia zanieczyszczeń w zależności od całkowitego przecieku wewnętrznego i filtracji cząstek o wielkości do 0,6 μm. Całkowity przeciek wewnętrzny powstaje w efekcie przepuszczalności filtra i nieszczelności maski w kontakcie z twarzą i nosem, czemu w dużej mierze udaje się zapobiegać systemowi proponowanych przez nas masek ochrony dróg oddechowych, które zostały maksymalnie dostosowane do anatomicznej budowy tych części ciała. Dzięki innowacyjnym technologiom filtrowania oporność oddechowa pozostaje na niskim poziomie, a zbierające się w filtrze cząsteczki nie utrudniają oddychania, nawet jeśli maska oddechowa jest używana kilkakrotnie.

FFP1

Półmaska ochronna jednokrotnego użytku FFP1 5110.
Bez lateksu, silikonu ani PCV. Testowany na dolomit.

Posiada certyfikaty :


Zapewnienie jakości

  • ISO 9001/2000

Certyfikacja UE

  • 0082/236/079/10/19/1068

Certyfikaty

  • EN 149: 2001 + A1: 2009

Kształt półmaski zachowa się nawet w wilgotnych i ciężkich warunkach. Jest wyjątkowo miękka, hipoalergiczna uszczelka kołnierzowa Willtech ™ o właściwościach absorpcyjnych i szczelnej folii uszczelniającej dla wyjątkowego komfortu i idealnego dopasowania.
Uformowany i kolorowy mostek na nos, aby zaoszczędzić czas na idealne dopasowanie maski i natychmiastową identyfikację stopnia ochrony. Duża wewnętrzna objętość ułatwiająca komunikację i oddychanie.
Podwójne elastyczne paski, bardzo elastyczne i wytrzymałe, spięte zszywkami poza obszarem filtrowania, aby uniknąć ryzyka wycieku. Lekka półmaska zmniejszająca zmęczenie użytkownika.
Gwarancja ochrony i akceptacji użytkownika w okresach dłuższego użytkowania. Wyjątkowy poziom komfortu. Nie ma potrzeby zmiany maski podczas normalnego użytkowania. Zapobiega podrażnieniom.
Brak ryzyka alergii na lateks. Brak ograniczeń użytkowania, przyjazny dla środowiska.

Rozmiar – Medium-Large M / L
Znajduje zastosowanie w :

  • Budownictwo
  • Przemysł żelazny i stalowy
  • Przemysł tekstylny

FFP2

Trójwymiarowy design pólmasek Baltic Masks z puszystym, oddychającym i miękkim materiałem wykonania sprawia, że maska nie powoduje zaparowywania podczas noszenia okularów. Regulowany mostek na nos i elastyczny zaczep na ucho są wystarczająco elastyczne, aby zapewnić dobre uszczelnienie.

Wielowarstwowa ochrona jest w stanie odfiltrować kurz, zarazki, dym, zanieczyszczenia i 95% cząsteczek w powietrzu PM 0,3

Zastosowanie:

• Ochrona osobista,
• Przemysł metalurgiczny,
• Przemysł farmaceutyczny, • Laboratoria,
• Przemysł spożywczy,
• Przemysł chemiczny,
• Tartaki,
• Inne

Maski o tej klasie ochronnej przeznaczone są do środowisk, w których w powietrzu znajdują się szkodliwe i mutagenne cząsteczki. Maski oddechowe tej klasy zapewniają barierę dla co najmniej 95% cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mm i mogą być używane w środowiskach, w których niebezpieczne substancje przekraczają NDS maksymalnie dziesięciokrotnie. Nasz system filtrów, z warstwą tkaniny meltblown oprócz wymaganej ochrony dróg oddechowych chroni również użytkowników przed nieprzyjemnymi zapachami i cząsteczkami.

FFP3

Będąc oficjalnym agentem marki Oxyline oferujemy całą gamę produktów, w tym flagową półmaskę wielokrotnego użytku:

CHARAKTERYSTYKA
Półmaska filtrująca X 310 SV FFP3 R D składa się z:
• wielowarstwowego materiału filtracyjnego: polipropylen
• zacisku nosowego dla formatowania półmaski w obrębie nosa;
• zaworu wydechowego z tworzywa sztucznego;
• taśm nagłowia wykonanych z nitek gumowych w oplocie;
• mocowania taśm nagłowia wykonanego z tworzywa sztucznego;
• wewnętrznej wkładki, poprawiającej szczelność i komfort użytkowania.
Półmaska jest tak skonstruowana, aby można było w niej z łatwością oddychać w trakcie całej zmiany roboczej. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz zaciskowi nosowemu i znajdującej się pod spodem piance, półmaska jest łatwa do dopasowanie dla większości kształtów twarzy, tak aby zapewnić konieczną szczelność.
PRZEZNACZENIE
Półmaska filtrująca X 310 SV FFP3 R D przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego przed aerozolami cząstek stałych, aerozolami na bazie wody (pył, dym) oraz aerozolami z ciekłą fazą rozproszoną (mgły) dla których NDS jest ≤0,05 mg/m3 o ile stężenie fazy rozproszonej nie przekracza 30 x NDS.
WYMAGANIA
Półmaski firmy OXYLINE są zgodne z:
• europejską normą zharmonizowaną PN-EN 149+A1:2009 (EN 149:2001+A1:2009) „Sprzęt ochrony układu oddechowego – Półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami. Wymagania, badanie, znakowanie”;
• odpowiednimi wymaganiami unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego: Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG